تلفن : 22714021 - 9821+

دسترسی سریع
مقالات
استاندارد 18001

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001

در جهان همه دولتها درباره کنترل ریسک هایی فکر می کنند که ممکن است برای شرکتها رخ دهد و آنها را متحمل خسارت جبران ناپذیری بنماید. از اینرو همواره برای مدیریت ریسک و تجزیه و تحلیل و کنترل آن در موضوعات ایمنی و بهداشت شغلی سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای را معرفی می کنند.

18001 OHSAS دربرگیرنده تمامی عملیات و فعالیت های داخلی سازمان می باشد و با رویکردی جامع فراتر از شناسایی ریسک های موجود به جنبه های جلوگیری از حادثه پرداخته و به طور مداوم آنها بهبود می دهد.

ساختار این استاندارد همانند سیستم مدیریت زیست محيطي ISO 14001 می باشد و به همین دلیل توسط بسیاری از سازمان ها به عنوان الگویی مناسب برای توسعه سیستم مدیریت بکار گرفته می شود. قابلیت یکپارچه سازی این سیستم با دیگر سیستم های مدیریت مثل ISO 9001 که در برگیرنده توجھات کیفیتی و ISO14001 دربردارنده توجهات زیست محیطی می باشد، از نکات بسیار قوی در این استاندارد می باشد.

برای چه سازمان هایی کاربرد دارد؟

کلیه سازمانها و موسسات اعم از صنعتی،غیر صنعتی،تولیدی،پیمانکاری،ساخت و ساز،نصب و خدماتی که میخواهند محیط ایمنی را برای ذینفعان شان ایجاد کنند.

بخشی از فواید اجرا و استقرار سیستم

کاهش حوادث به صورت سامان مند و منظم نمودن فعالیت های ایمنی و بهداشت حرفه ای.

اطمينان از قانون مندی تمامی فعالیت های کاری به دلیل پیروی از همه نیازمندی های قانونی که شرکت باید آن را اجرا نماید.

بهبود انگیزش و آگاهی کارکنان به علت درگیر نمودن مدیریت ارشد و مشارکت او در فرایندهای ایمنی و بهداشت حرفه ای.

بهبود تصویر سازمان و توانایی رقابتی آن با به کارگیری سیستم مدیریت به عنوان چارچوبی که دربرگیرنده فعالیت ها و توجهات ایمنی بوده و با سیستمی مستند رعایت الزامات را تضمین می نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ISO18001 با ما در ارتباط باشید.

دانلود متن کامل استاندارد 18001 ورژن 2007

ایزو 18001

OHSAS18001:2007

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت اروند سامانه پیشگامان صنعت می باشد.