تلفن : 22714021 - 9821+

دسترسی سریع
مقالات
استاندارد 22000

سیستم مدیریت ایمنی غذا ISO 22000

سیستم مدیریت ایمنی غذا Food Safety Management System بر مبنای استاندارد بین المللی 22000 ISO به منظور پیاده سازی موثر سیستم HACCP در سازمان های مستقر در زنجیره غذایی تدوین یافته است.

این سیستم در به حداقل رساندن مخاطرات ایمنی غذا به وسیله در نظر گرفتن کلیه مخاطرات احتمالی در زنجیره غذا کاربرد دارد.

این استاندارد برای سازمان هایی که میخواهند تطابق خود را با الزامات استانداردهای ملی و بین المللی به طرف های ذینفع و مشتریان اثبات نمایند کاربرد دارد و به آنها در جهت افزایش سهم بازار و موفقیت در عرصه رقابت با سایر تولیدکنندگان و شرکت های خدماتی در صنعت غذا کمک می نماید.

از مزایای این سیستم توانایی اجرا در تمامی مراحل زنجیره غذا از مزرعه و دامپروری تا کارخانه تولید مواد غذایی است و تا حد توزیع کنندگان مواد غذایی و تولیدکنندگان مواد بهداشتی و خدمات آن در صنعت غذا گسترش یافته است.

سیستم مدیریت ایمنی غذا به سازمان اطمینان می بخشد که کلیه مخاطرات شناسایی شده در هر مرحله تولید شناسایی شده و تحت کنترل می باشند و در صورت بروز حوادث احتمالی و شرایط اضطراری مانند بیماری های همه گیر، شرکت توان تولید بهداشتی خود را حفظ می نماید.

لذا بالاترین میزان رضایت مشتریان را محقق می سازد و احتمال بروز شکایات احتمالی را با استفاده از سیستم ردیابی مناسب به حداقل می رساند.

با استفاده از مراجع کمیته بین المللی کدکس در صنعت غذا، کیفیت تولیدات و خدمات در زنجیره غذا به کیفیت جهانی متصل شده و زمینه صادرات فراهم می گردد.

کلیه سازمان هایی که تمایل به استقرار سیستم HACCP و 9001 ISO در صنعت غذا دارند می توانند با استقرار سیستم 22000 ISO در زمان و هزینه های سازمان صرفه جویی نموده و این استانداردها را با کیفیتی بالاتر پیاده سازی و اجرا نمایند.

سازمانهایی که دارای گواهینامه های HACCP و 9001 ISO هستند می توانند با استقرار سیستم 22000 ISO فراتر از الزامات این دو استاندارد حرکت نموده و جایگاه خود را در سالهای آتی در صحنه رقابت حفظ نمایند.

با توجه به کلیه مزایای ذکر شده استقرار و اجرای این سیستم در کلیه سازمان های مرتبط با صنعت غذا توصیه میگردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی غذا ISO22000 با ما در ارتباط باشید.

دانلود متن فارسی کامل استاندارد 22000 ورژن 2018

ایزو 22000

ISO22000:2018

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت اروند سامانه پیشگامان صنعت می باشد.